Targi bauma 2022

Targi bauma, odbywające się co trzy lata w Monachium i obejmujące swym zakresem maszyny i urządzenia budowlane, maszyny do produkcji materiałów budowlanych oraz maszyny górnicze, są największym wydarzeniem tego typu na świecie. 

Tegoroczna edycja, mająca się planowo odbyć w terminie 04.10.2022 – 10.04.2022, została przesunięta na koniec października i miała miejsce w dniach 24.10.2022 – 30.10.2022 r. Powód przesunięcia wydarzenia to zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Bawarii podczas pandemii wirusa Covid-19. Na szczęście jesienna edycja targów odbyła się bez przeszkód i w znakomitej atmosferze. Nie bez znaczenia była również wspaniała pogoda, która zachęcała do wybrania się na targi, odwiedzenia ekspozycji w poszczególnych pawilonach, ale przede wszystkim do zapoznania się z targowymi eksponatami na terenach zewnętrznych. To tam można było m.in. wejść na wysokość kilkunastu metrów i podziwiać z wieży rusztowaniowej panoramę targów i okolic Monachium, odbyć przejażdżkę windami osobowymi, czy zobaczyć w akcji ciężki sprzęt, widziany tylko na dużych budowach lub w kopalniach odkrywkowych. Z kolei firmy rusztowaniowe na swoich stoiskach przeprowadzały pokazy bezpiecznego montażu rusztowań, skupiając się przede wszystkim na wykorzystaniu tzw. poręczy wyprzedzających, a także prezentując nowe rozwiązania rusztowań przejezdnych, zgodnych z nową normą EN-1004-1:2021-04.

W targach bauma 2022, których motywem przewodnim była wszechobecna cyfryzacja i automatyzacja, wzięło udział około 3200 firm z 60 krajów, prezentując swoją ofertę zarówno na niewielkich stoiskach, jak i w całych, mających niekiedy kilka tysięcy metrów kwadratowych, halach. Montaż niektórych stoisk trwał nawet kilkanaście dni.

Tegoroczną edycję targów odwiedziło prawie 500 000 gości z blisko 200 krajów, z czego połowę stanowili goście spoza terenu Niemiec. Ogromne zainteresowanie udowodniło, że era bezpośrednich kontaktów międzyludzkich nie tylko się nie skończyła, ale nadal jest niezwykle ważną częścią biznesu. W pierwszej dziesiątce krajów wystawców znalazły się: Niemcy, Włochy, Turcja, Wielka Brytania i Irlandia Północna, Holandia, Francja, USA, Austria, Hiszpania i Chiny.  Udział wystawców międzynarodowych wyniósł blisko 65 procent. Wśród tej grupy było 47 wystawców z Polski, w tym nasza firma – telka SA.

Był to nie tylko inspirujący czas spotkań z naszymi stałymi klientami, ale także możliwość poznania tych nowych. Naszym intensywnym rozmowom towarzyszyły pyszne regionalne produkty, które przywieźliśmy z Polski.