O firmie

Czym się zajmujemy?

telka SA jest polską firmą z własnym kapitałem. Zajmujemy się handlem rusztowaniami i szalunkami oraz wynajmem i montażem tych elementów. Spółka została założona w 1999 roku przez członków rodziny Telka, którzy teraz zasiadają w jej zarządzie. 

Przez lata swej działalności firma zdobywała doświadczenie działając na rynku lokalnym oraz międzynarodowym. W ofercie sprzedaży klienci znajdą wszystkie popularne systemy rusztowań i szalunków, oraz akcesoria firmowane znakiem Telka. 

Dlaczego my?

mamy kompleksową ofertę handlową – szeroki wybór produktów, usługi montażu, doradztwo,

dysponujemy jednym z największych w Polsce zapleczem z rusztowaniami i szalunkami, nasz towar jest dostępny „od ręki”, 

jesteśmy na bieżąco z technologią branżową – wciąż udoskonalamy nasze produkty w oparciu o nowoczesne rozwiązania inżynieryjne,

mamy konkurencyjne ceny,

posiadamy własną wyspecjalizowaną flotę pojazdów transportowych gotowych by dostarczyć sprzęt na budowę klienta.

Historia firmy

 • 1999

  Firma telka powstała już ponad 20 lat temu. Zaczęliśmy działalność z siedzibą w jednym garażu.

 • 2001

  Nabywamy własny plac magazynowy na rusztowania.

 • 2002

  Rozpoczynamy działalność międzynarodową – handlujemy sprzętem sprowadzonym z zachodu.

 • 2003

  Poszerzamy naszą działalność usługową o systemy szalunkowe.

 • 2006

  Inwestujemy w nowe kanały odbioru i dystrybucji – rozpoczynamy sprzedaż internetową.

 • 2009

  Przenosimy siedzibę firmy do budynku biurowo-magazynowego przy ulicy Warszawskiej.

 • 2010

  Importujemy pierwszy kontener z akcesoriami do rusztowań i szalunków

 • 2014-2018

  Nabywamy kolejne powierzchnie magazynowe w obrębie siedziby.

 • 2016

  Przekształcamy się w spółkę akcyjną.

 • 2018

  Nabywamy budynek produkcyjny i rozszerzamy naszą działalność o własną produkcję.

 • 2019

  Budujemy nowoczesną myjnię do rusztowań i szalunków.

Co jest dla nas najważniejsze?

Wysoka jakość w służbie bezpieczeństwu

Mamy świadomość tego, jak ważne w naszej branży jest bezpieczeństwo. Solidna wiedza naszych doradców, wiele lat doświadczenia w branży oraz stały kontakt z rynkami najnowszych technologii pozwalają nam zaoferować naszym klientom kompleksowe usługi i wachlarz niezawodnych, przetestowanych produktów. Klienci otrzymują od nas gwarancję najwyższej jakości towarów i usług.

Przejrzystość w relacjach biznesowych

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. O zakresie i specyfice potrzeb rozmawiamy na spotkaniu z klientem. Nasza komunikacja jest transparentna, a zasady współpracy proste i zrozumiałe. Wspieramy klienta na każdym etapie projektu – od szkicu, po zakończenie budowy. Jesteśmy otwarci na sugestie, stawiamy na elastyczność w podejściu do potrzeb. Bierzemy także udział w targach branżowych, na których dajemy się bliżej poznać.

Zgrany zespół, w którym każdy czuje się ważny

Dobre i długofalowe relacje są dla nas ważne, nie tylko w kontaktach z klientami. Wiemy, że dobry, zgrany zespół, w którym każdy czuje się ważny, jest znaczącym czynnikiem pomagającym w osiągnięciu sukcesu. Dbamy też o nieustanny rozwój naszych pracowników – pracownicy produkcji biorą udział w targach dotyczących najnowszych technologii, takich jak Euroblech. Zadowolenie członków załogi przekłada się na dobrą jakość usług, a co za tym idzie – na zadowolenie klienta!

Innowacyjność

Jesteśmy na bieżąco z nowościami branżowymi. Regularnie uczestniczymy w takich wydarzeniach jak targi BUDMA w Poznaniu (na których bywamy też wystawcami), BAUMA w Monachium i Szanghaju, czy CTT w Moskwie. Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań – nasi pracownicy regularnie biorą udział w organizowanych przez Izbę konferencjach. Dzięki nieustannemu dążeniu do doskonałości jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom najwyższą kategorię jakości i bezpieczeństwa.

Nasz zarząd

 • Radosław Telka

  Wiceprezes zarządu

Radosław Telka posiada duże doświadczenie w branży budowlanej, z którą związany jest od początku swojej kariery zawodowej, czyli od 1995 roku. Pracował w kilku firmach budowlanych na terenie Polski i Niemiec.

 • Joanna Telka-Dudkowska

  Wiceprezes zarządu

Joanna Telka-Dudkowska jest związana z działalnością w branży rusztowań od 2004 roku. Pani Telka-Dudkowska posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, uzyskała tytuł magistra na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w roku 2007. Laureatka konkursu Fresh Academy na najlepszy biznesplan. W latach 2011-2014 pełniła funkcję Prezesa Rady Nadzorczej w Yureco Spółka Akcyjna.

 • Stefan Telka

  Prezes zarządu

Stefan Telka pracuje w branży budowlanej od 1975 roku. Swoją pierwszą działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług budowlanych zapoczątkował w 1983 roku. W latach 1992-2002 swoją działalność prowadził na rynku niemieckim. W międzyczasie Stefan Telka zawiązał spółkę cywilną z Radosławem Telką. Działalność spółki polegała na wynajmie i handlu rusztowaniami.

Zaufali nam