Ogrodzenia budowlane

Ogrodzenia ażurowe

Zgodnie z polskim prawem każda budowa powinna być wygrodzona w sposób uniemożliwiający dostęp osób postronnych. Najbardziej popularnym sposobem na budowach są ogrodzenia tymczasowe nie związane z gruntem, takie jak ogrodzenia ażurowe. Ramka ogrodzenia jest zespawana lub zgrzana na kształt prostokąta o wymiarach 3,5 x 2 m lub 3,5 x 1 m, a przestrzeń wewnętrzną wypełniona jest siatką z cienkich prętów. Całość posiada warstwę ochronną w postaci warstwy ocynku, co spowalnia proces korozji i przedłuża  żywotność. Montaż ogrodzeń jest banalnie prosty i szybki. Na podłożu kładzie się stopę betonową, która stabilizuje całość ogrodzenia, a w odpowiednie otwory w stopie wsuwa się ramkę ogrodzenia. Dwie sąsiednie ramki ogrodzenia ustawione w stopie betonowej spina się w górnej części złączką w celu usztywnienia.

Zastosowanie ogrodzeń ażurowych

Ogrodzenia ażurowe stosuje się głównie w budownictwie i imprezach masowych czyli tam, gdzie istnieje potrzeba wygrodzenia stref bez wiązania ogrodzenia z podłożem. Szybkość montażu i demontażu sprawia że ogrodzenia tego typu są niezastąpione. Ogrodzenia ażurowe są przezierne co sprawia że jest to ich wadą a jednocześnie zaletą. Do zalet można również zaliczyć większą odporność na porywy wiatru niż w przypadku ogrodzeń pełnych (nieprzeziernych). Często również stosuje się ogrodzenia tego typu do wygrodzenia ruchu zastępczego lub wyznaczenia szlaków poruszania się. Do wad zaliczamy natomiast brak możliwości lub ograniczoną możliwość montażu w nierównym lub niestabilnym podłożu.

Głównym elementem jest ramka przęsła ogrodzeniowego o wymiarach 3,5 x 2 m lub 3,5 x 1 m. Elementem stabilizującym i podtrzymującym ogrodzenie jest stopa betonowa z otworami na ramkę ogrodzeniową. Ostatnim elementem spinającym i usztywniającym ogrodzenie jest złączka ogrodzeniowa którą montujemy w górnej części.

Ogrodzenia pełne

Tymczasowe ogrodzenia pełne idealnie sprawdzą się do zabezpieczenia placów budowy, terenów przemysłowych i dróg. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża mobilność ogrodzenia. Modułowy system ogrodzeń pozwala na ich szybki montaż i demontaż.

Ze względu na swoją budowę, pełne ogrodzenia zapewniają dyskrecję, a także zabezpieczają teren przed pyłem i wiatrem. 

Zastosowanie ogrodzeń pełnych

Zasada montażu i przeznaczenie jest identyczne jak w ogrodzeniach ażurowych. Najistotniejszą różnicą jest wymiar (2,9 x 2 m), wypełnienie ramki ogrodzenia ( w przypadku ogrodzeń ażurowych jest to siatka z drutu a w przypadku ogrodzeń pełnych jest to blacha falista