Relacja z Forum Rusztowaniowego 2019

Choć od Forum Rusztowań minęło już kilka dni, wciąż jesteśmy pod wrażeniem tego wydarzenia. W tym roku to nasz zespół miał zaszczyt być gospodarzem i współorganizatorem tej ogólnopolskiej imprezy. Uczestnikami wydarzenia byli najwięksi polscy producenci rusztowań oraz instytucje związane z bezpieczeństwem pracy na budowie.

Pierwsza, pokazowa część forum odbyła się w naszej siedzibie. Mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza miasta Oleśnica Jana Bronsia, radnego Grzegorza Żyłę oraz lokalne media. Podczas tej części goście byli świadkami pokazów dotyczących bezpiecznej pracy na wysokości. Firma 3M udowodniła niezawodność swojego sprzętu na przykładzie naszego Pawła, natomiast firma GEDA zaprezentowała najnowsze rozwiązania dotyczące urządzeń transportu bliskiego i kotwienia, które ułatwiają pracę na rusztowaniach.

Ostatni pokaz należał do zespołu telka i Służb Ratowniczych. Podczas tej prezentacji chcieliśmy wykazać, jaką rolę w bezpieczeństwie mają promowane przez nas rozwiązania. Pokazaliśmy, że zastosowanie schodni zamiast pionu komunikacyjnego nie tylko zwiększa wygodę użytkowania, ale również znacząco skraca czas ewakuacji z rusztowania, w konsekwencji zwiększając szanse uratowania życia poszkodowanemu.

Podczas następnej części – uroczystej konferencji – goście uczestniczyli w prelekcjach i prezentacjach firm. Wręczono także nagrody w Konkursie na Rusztowanie Roku – z dumą odebraliśmy brązowego Kuplunga. Po konferencji zaprezentowaliśmy piękny kawałek Dolnego Śląska zapraszając gości na Rejs po Odrze.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, pani dyrektor PIGR Dagmarze Tyc za wspaniałą współpracę oraz całemu zespołowi telka team za ogrom pracy i zaangażowania!