Modernizacja Śluzy na Elektrowni Wodnej w Szprotawie

Innowacyjne Rozwiązania i Precyzyjna Praca – TelkaSA w Akcji

TelkaSA zrealizowała niezwykłą i wymagającą pod względem technicznym modernizację śluzy na elektrowni wodnej w Szprotawie. W ramach tego projektu, firma przeprowadziła montaż rusztowania nad wodą, które zostało skonstruowane w nietypowy sposób – od góry do dołu.

Elektrownia wodna w Szprotawie znajduje się przy lewym przyczółku jazu. Jej zdolność produkcji energii jest ściśle związana z bieżącym przepływem rzeki Bóbr. Wyposażona w dwie nowoczesne turbiny Mavel, elektrownia skutecznie wykorzystuje potencjał wodny, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju regionu. Na korpusie elektrowni mieści się budynek, w którym zlokalizowane są urządzenia elektryczne, automatyczne oraz systemy sterujące. Co więcej, obiekt wyposażony jest w przepławki dla ryb, co świadczy o ekologicznym podejściu do prowadzonej działalności.

Realizacja TelkaSA to przykład innowacyjnego podejścia do trudnych zadań inżynieryjnych. Montaż rusztowania od góry do dołu nad wodą wymagał precyzji, zaawansowanej technologii oraz doświadczenia. Dzięki profesjonalizmowi zespołu TelkaSA, prace przebiegły sprawnie i zgodnie z planem.

Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy modernizacji elektrowni w Szprotawie. Jesteśmy przekonani, że dzięki przeprowadzonym pracom, obiekt będzie jeszcze bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska.